12. kolejka Orange Ekstraklasy

W meczu jesieni Wisła Kraków pokonała wczoraj Legię Warszawa 1:0 (1:0). Po tym spotkaniu krakowianie powiększyli przewagę nad rywalem ze stolicy do ośmiu punktów, praktycznie pozbawiając go - już teraz! - marzeń o mistrzowskim tytule. Bardzo ciekawy spektakl obejrzeli kibice w Kielcach - Korona wygrała z Górnikiem Zabrze i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Zagłębie Lubin przełamało tym samym kiepską passę, ale po raz kolejny nie zachwyciło. Zagrało słabo, zwyciężyło szczęśliwie. - Byliśmy już prawie pewni punktu - przyznał debiutujący na ławce gości trener Andrzej Orzeszek. Emocji, i to wielkich, dostarczył za to mecz w Kielcach. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiał Górnik, ale bramki nie padły. Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze; po pięknych golach Marcina Robaka i Mariusza Zganiacza prowadzili już 2:0. Gdy Edi Andradina dołożył kolejne trafienie - wydawało się, że jest już po sprawie. Ale goście się nie poddali, zdobyli dwie bramki, na wyrównanie zabrakło im czasu. - Byliśmy lepsi, ale wynik 3:0 nie odzwierciedlałby przebiegu gry - powiedział prowadzący Koronę Jacek Zieliński. Niespodzianka w Wodzisławiu - Odra, która kilka dni wcześniej wygrała w Warszawie, tym razem przegrała z Jagiellonią. Beniaminek był o klasę lepszy. - Praktycznie spacerowaliśmy po boisku - skomentował trener gospodarzy Janusz Białek. W śląskich derbach Ruch pewnie pokonał Polonię, dominując od pierwszej do ostatniej minuty. - Nie można myśleć o sukcesie, nie oddając strzałów - podsumował Dariusz Fornalik. Szkoleniowiec bytomian miał rację - jego podopieczni pierwszy raz uderzyli w kierunku bramki Ruchu w... 87. minucie. Szóstą porażkę na boisku rywala poniosła Cracovia. Tym razem poległa w Poznaniu, choć przez pół godziny grała z liczebną przewagą. Bohaterem meczu był Hernan Rengifo, zdobywca dwóch bramek. Peruwiański napastnik powiększył dzięki temu swój dorobek do sześciu trafień. Najlepszy występ od wielu tygodni zaliczył ŁKS Łódź, ale i tak wrócił z Bełchatowa na tarczy. Piotr Skrobisz Wyniki PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Wróbel (57. - głową); Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:1 (1:0) Rengifo (25., 61.), Injac (89.) - Nowak (90.); Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:0 (1:0). Grzyb (4.), Fabus (48.); Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0). Nowacki (90. - karny) - Sotirović (56., 70.), Sobociński (88.); Widzew Łódź - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:0 (1:0). Napoleoni (37.); Kolporter Korona Kielce - Górnik Zabrze 3:2 (0:0). Robak (47.), Zganiacz (63.), Edi (78.) - Zahorski (85.), Smirnovs (90.); KGHM Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1). Goliński (31.), Stasiak (90.) - Folc (36.). Tabela 1. Wisła 11 29 31:6 2. Korona 12 28 19:11 3. Legia 11 24 20:5 4. Lech 12 23 25:15 5. Groclin 12 22 18:13 6. Górnik 12 19 17:18 7. Zagłębie L. 12 18 14:13 8. Bełchatów 12 17 11:11 9. Jagiellonia 12 15 11:19 10. Cracovia 12 13 9:13 11. Odra 12 12 13:19 12. Ruch 12 12 15:21 13. Widzew 12 11 11:15 14. Polonia 12 11 7:21 15. ŁKS 12 7 6:11 16. Zagłębie S. 12 2 12:28 "Nasz Dziennik" 2007-10-29