2. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

Po porażkach w Lidze Europejskiej, klęsce na inaugurację ekstraklasy stołecznej Polonii i wczoraj długo zaglądało w oczy widmo katastrofy. W doliczonym czasie gry meczu ze Śląskiem Wrocław "Czarne Koszule" pokazały jednak charakter i zdobyły dwie bramki, odnosząc zaskakujące zwycięstwo.

Druga kolejka rozpoczęła siÄ™ od kanonady w Sosnowcu (gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Cracovia) i Lubinie. "Pasy" zostaÅ‚y upokorzone przez LechiÄ™, w której barwach bÅ‚yszczaÅ‚ niechciany przez.... krakowian byÅ‚y ich dÅ‚ugoletni zawodnik PaweÅ‚ Nowak. - BiorÄ™ odpowiedzialność na siebie - przyznaÅ‚ trener pokonanych czy raczej rozbitych Artur PÅ‚atek. W zupeÅ‚nie innych nastrojach starcie w Lubinie koÅ„czyÅ‚a WisÅ‚a. ZagraÅ‚a efektownie, pomysÅ‚owo, wygraÅ‚a bardzo wysoko. - Ale w szatni wrzaÅ‚o, jakbyÅ›my przegrali. PiÅ‚karze mieli do siebie pretensje za nieskuteczność, żaÅ‚owali też straconej bramki - powiedziaÅ‚ prowadzÄ…cy wiÅ›laków Maciej Skorża. Cóż, pragnienie rehabilitacji za niepowodzenie w walce o LigÄ™ Mistrzów jest w nich przeogromne.
Na pierwsze zwyciÄ™stwo czeka majÄ…cy spore aspiracje BeÅ‚chatów. Tym razem tylko zremisowaÅ‚ z JagielloniÄ… po meczu o dwóch obliczach. Do przerwy inicjatywÄ™ posiadali mÄ…drze zorganizowani goÅ›cie, w drugiej poÅ‚owie role siÄ™ odwróciÅ‚y. Bohaterem mógÅ‚ zostać Mariusz Ujek, gdyby w 77. minucie wykorzystaÅ‚ rzut karny: jego strzaÅ‚ obroniÅ‚ RafaÅ‚ Gikiewicz. DrugÄ… wygranÄ… z rzÄ™du zanotowaÅ‚a na swym koncie Polonia Bytom. Trafienie na wagÄ™ trzech punktów piÄ™knym uderzeniem zaliczyÅ‚ SÅ‚owak Miroslav Barcik. Odra WodzisÅ‚aw, gÅ‚ównie po przerwie, robiÅ‚a, co mogÅ‚a, by wyrównać, miaÅ‚a ku temu okazje, ale bezskutecznie.
Polonia, ta warszawska, ze ÅšlÄ…skiem chciaÅ‚a wygrać koniecznie, ale dÅ‚ugo wydawaÅ‚o siÄ™, że znów poniesie klÄ™skÄ™. Tymczasem w niesamowitych okolicznoÅ›ciach podniosÅ‚a siÄ™, w doliczonym czasie gry strzeliÅ‚a dwie bramki, przechylajÄ…c szalÄ™ zwyciÄ™stwa na swojÄ… stronÄ™.
Wyniki:
ZagÅ‚Ä™bie Lubin - WisÅ‚a Kraków 1: 4 (0: 2). Caiado (90.) - Marcelo (1.), MaÅ‚ecki (27., 81.), JasiÅ„ski (65. - samobójcza); Cracovia Kraków - Lechia GdaÅ„sk 2:6 (1:3). Polczak (29. - gÅ‚owÄ…), Kaszuba (53.) - Kaczmarek (6.), WiÅ›niewski (15.), WoÅ‚Ä…kiewicz (31. - karny), Rogalski (63.), Nowak (71., 74. - gÅ‚owÄ…); Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (1:0). Grodzicki (27.), Sobiech (54.); GKS BeÅ‚chatów - Jagiellonia BiaÅ‚ystok 1: 1 (0: 1). Ujek (53.) - Bruno (31.); Odra WodzisÅ‚aw - Polonia Bytom 0:1 (0:1). Barcik (9.), Polonia Warszawa - ÅšlÄ…sk WrocÅ‚aw 3: 2 (0: 1). Ivanovski (48.), GoÅ‚Ä™biewski (90.), Sarvas (90.) - Gancarczyk (37.). Dudek (78. - karny).