Skoki narciarskie na igielicie

Austriak Thomas Morgenstern wygrał konkurs letniej Grand Prix w skokach w szwajcarskim Einsiedeln i został samodzielnym liderem w klasyfikacji generalnej. Adam Małysz zajął drugie miejsce. Czy jest możliwe, że pozycję lidera Adam Małysz odzyska w następnym konkursie? Odpowiedź poznamy w tym tygodniu podczas turnieju w Zakopanem. W pierwszej serii Morgenstern uzyskał 104 m i zajmował w konkursie 13. miejsce. Liderem był jego rodak Gregor Schlierenzauer, który oddał skok na odległość 109,5 m. Na drugiej pozycji był Jernej Damian - 108,5 m, na trzeciej Szwajcar Andreas Kuettel - 107 m. W serii finałowej, do której oprócz Małysza awansowali także Maciej Kot i Kamil Stoch, Morgenstern znokautował rywali. Wylądował na 114,5 m i awansował na pozycję lidera. Żaden ze skaczących po nim zawodników nie zdołał go już pokonać. Drugą odległość serii finałowej - 111,5 m, miał Małysz i dzięki temu zajął drugie miejsce. Tuż za podium uplasowali się Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel. Lider po pierwszej serii, Gregor Schlierenzauer, w drugiej uzyskał 108,5 m i ostatecznie został sklasyfikowany na 6. miejscu. Kamil Stoch zajął 19. pozycję, Maciej Kot był 24. W klasyfikacji generalnej letniej Grand Prix liderem jest Morgenstern - 320 pkt, drugi jest Małysz - 300 pkt, a trzeci Schlierenzauer - 236 pkt. Dwa następne konkursy letniej GP odbędą się w dniach 24-25 sierpnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tymczasem we wczorajszych zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na igielicie drugie miejsce zajął Rafał Śliż. Zawody wygrał Austriak Andreas Widhoelzl z przewagą 12,7 pkt nad Polakiem. Po siedmiu konkursach liderem klasyfikacji generalnej PK jest nadal Bastian Kaltenboeck (Austria). Dzięki zajęciu drugiej lokaty Śliż awansował na 14. miejsce. Ostatnie dwa konkursy cyklu PK odbędą się 15 i 16 września w austriackim Villach. GZS, PAP "Nasz Dziennik" 2007-08-20