Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Świat nadal nie rozwiązał problemu głodu

Treść

Świat nadal nie rozwiązał problemu głodu. Z raportu organizacji międzynarodowych wynika, że z powodu braku żywności w 2018 r. cierpiało 113 milionów ludzi.

W 2018 roku w 53 krajach świata około 113 mln osób cierpiało z powodu głód, który organizacje międzynarodowe określają jako „ostry”. Takie dane podaje raport, opracowany przez Unię Europejską, Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa i Światowy Program Żywieniowy. Oceniając poziom głodu na świecie dokument przyjął skalę pięciostopniową, najwyższy stopień to ostry głód.

Z raportu wynika, że w 2018 r. w porównaniu z rokiem wcześniejszym o ok. 11 milionów zmniejszyła się ilość osób dotkniętych właśnie przez ostry głód.

Zarazem jednak wzrosła nieco liczba państw, w których panował „lekki głód”, a dalszych 143 mln obywateli z 42 krajów jest bliskich progu głodu ostrego. Wspólny dokument trzech organizacji wskazuje, że 2/3 ludności doświadczonej ostrym głodem żyje jedynie w 8 krajach, przy czym wszystkie one dotknięte są wieloletnimi konfliktami zbrojnymi, często wojnami domowymi. Są to Afganistan, Demokratyczna Republika Konga, Etiopia, Nigeria, Sudan Południowy, Sudan, Syria i Jemen. Niepokój budzi także sytuacja w tych krajach, których nie uwzględniono w raporcie z powodu braku danych – chodzi o Koreę Północną i Wenezuelę.

 

TV Trwam News/RIRM

Źródło: radiomaryja.pl, 6 kwietnia 2019

Autor: mj